image

Hayallerini T-BİGG ile gerçekleştir!

T-BİGG, resmi uygulayıcı olan ODTÜ TEKNOKENT tarafından yürütülen TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı 1. Aşama hizmetlerinin yürütüldüğü geniş kapsamlı bir girişimcilik programıdır.

HEMEN BAŞVUR
image

TÜBİTAK Desteği ile Girişimcilik Hayallerini Geliştirmek İsteyenler T-BİGG’de Buluşuyor.

Kendi işinin patronu olmak isteyen girişimci adayları bu yıl da TÜBİTAK BİGG başvurularında ODTÜ TEKNOKENT’in desteğini alacaklar.

Programın ilk yılı tamamlanırken, desteklenen girişim sayısı ve destek oranı göz önünde bulundurulduğunda, en başarılı TÜBİTAK BİGG Uygulayıcı Kuruluşu ODTÜ TEKOKENT oldu. Geçen sene TÜBİTAK BİGG paneline çıkan girişimcilerimizden 150.000 TL sermaye desteği almaya hak kazananlar şirketlerini

ODTÜ TEKNOKENT Kuluçka Merkezi'nde kurdular ve yatırımcılarla görüşmeyi sürdürmektedir. Hatta T-JUMP San Francisco ofisimizde yatırımcılarla buluşup girişimini Amerika'ya duyuran ekiplerimiz de oldu. Sen de T-BİGG’e başvurarak ODTÜ TEKNOKENT’in tecrübeli eğitmen, mentor ve yatırımcılarıyla birlikte fikrini başarılı bir iş modeline dönüştürüp ve uluslararası başarılara imza atabilirsin.

HEMEN BAŞVUR

Eğitim Kampı

Ön kuluçka aşamasında 1 hafta sürecek kamp kapsamında girişimcilik, temel hukuk, temel muhabsebe, pazarlama-satış, iş fikri doğrulama gibi pek çok eğitim verilecektir.

Mentorluk ve Danışmanlık

Ön kuluçka aşamasında 1 ay boyunca girişimci adaylarına sektör tecrübesi yüksek kişiler tarafından iş fikirlerine yönelik mentorluk ve danışmanlık hizmeti sağlanacaktır.

İş Planı Kampı

Ön kuluçkayı başarıyla tamamlayan girşimci adaylarına iş planlarını oluşturmaları için eğitim ve danışmanlık verilecektir.

Etkili Sunum Eğitimi

Ön kuluçkayı başarıyla tamamlayan girişimci adaylarına etkili sunum eğitim verilecektir.

Kuluçka Merkezi

2. Aşamaya geçmesi için uygun bulunan girişimciler ODTÜ TEKNOKENT Kuluçka Merkezinde yer alabilecektir.

Yatırımcı Demo Day

2. Aşamaya geçmesi için uygun bulunan girişimciler yatırımcıların yer alacağı Demo Day'de yatırım alma fırsatına sahip olabilecektir.

NEDEN T-BİGG?

150.000 TL Sermaye Desteği

TÜBİTAK 1512 programı kapsamında, başarılı bulunursan teminatsız, geri ödemesiz 150.000 TL sermaye desteği almaya hak kazanabilirsin.

Eğitim ve Mentorluk

ODTÜ TEKNOKENT'in tecrübeli eğitmen ve iş dünyasında yer alan mentorları ile tanışma, iş fikrini ticaretleştirmek için gerekli doğrulama çalışmalarını yapma fırsatı yakalayabilirsin.

Kuluçka Merkezi

TÜBİTAK 1512 Desteği almaya hak kazandığında, ODTÜ TEKNOKENT Kuluçka Merkezi'nde yer alma fırsatı yakalayabilir ve bir ODTÜ TEKNOKENT şirketi olma ayrıcalığı elde edebilirsin.

Yatırım Fırsatları

ODTÜ TEKNOKENT ailesine katılabilir ve başarılı bulunan iş fikrinle şirketleşerek yatırımcı iş ortaklarımızdan yatırım alma şansı yakalayabilirsin.

Uluslararası Başarılar Kazanın

Programı başarı ile tamamlayıp TÜBİTAK’tan sermaye desteğini almaya hak kazandığında TEKNOKENT'in San Francisco'da yer alan T-JUMP hızlandırma merkezinde uluslararası hızlandırma programlarına dahil olma şansı yakalayabilirsin.

En Başarılı Uygulayıcı Kuruluş

17 Uygulayıcı Kuruluş arasında, en başarılı TÜBİTAK BİGG Uygulayıcı Kuruluşu olan ODTÜ TEKNOKENT’in tecrübesiyle fikrini karlı bir iş modeline dönüştürüp uluslararası başarılara imza atabilirsin.

Yardım Merkezi

 • TÜBİTAK BİGG - T-BİGG programına kimler başvurabilir ?

  Üniversitelerin örgün öğrenim veren herhangi bir lisans / yüksek lisans / doktora programından mezun olduysan ve mezuniyetinin üzerinden en fazla 10 yıl geçmişse ya da yüksek lisans doktora öğrencisi isen programa başvurabilirsin. Ayrıca Üniversitelerin örgün öğrenim veren herhangi bir lisans programından 2. aşama başvuru tarihinden önce mezun olabileceksen de başvurabileceğini unutma.

 • Açık öğretim fakültesi mezunuyum, programa başvurabilir miyim ?

  Açık öğretim fakülteleri örgün öğrenim vermediği için maalesef başvuramazsın.

 • Şirket ortağıyım, programa başvurabilir miyim ?

  TÜBİTAK Uygulayıcı Kuruluşlar çağrısında herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında bulunan kişilerin programa başvuramayacakları belirtiliyor.

 • T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim desteğini aldım, TÜBİTAK BİGG desteğini de alabilir miyim ?

  Maalesef, 5746 sayılı Kanun kapsamında merkezi yönetim kapsamındaki kamu idareleri tarafından teknogirişim sermayesi desteği almış kişiler Aşama-1 kapsamında iş fikri başvurusu yapamazlar.

 • Programa birden fazla iş fikri ile başvurabilir miyim ?

  Aşama-1 T-BİGG programına birden fazla iş fikri ile başvurabilirsin. Ancak, eğitim ve mentorluk destekleriyle birlikte yapacağımız iş fikri doğrulama çalışmaları sırasında sadece bir iş fikrini iş planı haline getirmelisin. Aşama-2 başvurusunu tek bir iş fikri ile yapmalısın.

 • T-BİGG başvuruları ne zamana kadar açık?

  T-BİGG programına ön başvurular 1 Mart 2017 tarihine kadar açık.

TÜBİTAK’ın ilgili web sitesi için tıklayınız...

2017 Etkinlik Takvimi

TÜBİTAK BİGG Çağrısı ile birlikte açıklanacaktır.