sitebanner_1

Hayallerini T-BİGG ile gerçekleştir!

Hayalindeki teknoloji tabanlı iş fikrini hayata geçirmek için 150.000 TL’ye kadar sermaye desteği ve mentorluk sunan TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci Programı’na (BİGG) erişmeni sağlayan T-BİGG Programı başvurularımız devam ediyor.

HEMEN BAŞVUR

TÜBİTAK Desteği ile Girişimcilik Hayallerini Geliştirmek İsteyenler T-BİGG’de Buluşuyor.

Kendi işinin patronu olmak isteyen girişimci adayları bu yıl da TÜBİTAK BİGG başvurularında ODTÜ TEKNOKENT’in desteğini alacaklar.

Programın ilk yılı tamamlanırken, desteklenen girişim sayısı ve destek oranı göz önünde bulundurulduğunda, en başarılı TÜBİTAK BİGG Uygulayıcı Kuruluşu ODTÜ TEKOKENT oldu. Geçen sene TÜBİTAK BİGG paneline çıkan girişimcilerimizden 150.000 TL sermaye desteği almaya hak kazananlar şirketlerini

ODTÜ TEKNOKENT Kuluçka Merkezi’nde kurdular ve yatırımcılarla görüşmeyi sürdürmektedir. Hatta T-JUMP San Francisco ofisimizde yatırımcılarla buluşup girişimini Amerika’ya duyuran ekiplerimiz de oldu. Sen de T-BİGG’e başvurarak ODTÜ TEKNOKENT’in tecrübeli eğitmen, mentor ve yatırımcılarıyla birlikte fikrini başarılı bir iş modeline dönüştürüp ve uluslararası başarılara imza atabilirsin.

HEMEN BAŞVUR

NEDEN T-BİGG?

A closed money bag standing on businessman's palm on chalkboard

150.000 TL Sermaye Desteği

TÜBİTAK 1512 programı kapsamında, başarılı bulunursan teminatsız, geri ödemesiz 150.000 TL sermaye desteği almaya hak kazanabilirsin.

Mentor

Eğitim ve Mentorluk

ODTÜ TEKNOKENT’in tecrübeli eğitmen ve iş dünyasında yer alan mentorları ile tanışma, iş fikrini ticaretleştirmek için gerekli doğrulama çalışmalarını yapma fırsatı yakalayabilirsin.

kulucka_merkezi

Kuluçka Merkezi

TÜBİTAK 1512 Desteği almaya hak kazandığında, ODTÜ TEKNOKENT Kuluçka Merkezi’nde yer alma fırsatı yakalayabilir ve bir ODTÜ TEKNOKENT şirketi olma ayrıcalığı elde edebilirsin.

Business People Handshake Greeting Deal at work.

Yatırım Fırsatları

ODTÜ TEKNOKENT ailesine katılabilir ve başarılı bulunan iş fikrinle şirketleşerek yatırımcı iş ortaklarımızdan yatırım alma şansı yakalayabilirsin.

Businessman holding world map.

Uluslararası Başarılar Kazanın

Programı başarı ile tamamlayıp TÜBİTAK’tan sermaye desteğini almaya hak kazandığında TEKNOKENT’in San Francisco’da yer alan T-JUMP hızlandırma merkezinde uluslararası hızlandırma programlarına dahil olma şansı yakalayabilirsin.

Elegant winners trophy with shooting stars

En Başarılı Uygulayıcı Kuruluş

17 Uygulayıcı Kuruluş arasında, en başarılı TÜBİTAK BİGG Uygulayıcı Kuruluşu olan ODTÜ TEKNOKENT’in tecrübesiyle fikrini karlı bir iş modeline dönüştürüp uluslararası başarılara imza atabilirsin.

Yardım Merkezi

 • Başvuru Koşulları Nelerdir?

  En az lisans(örgün öğrenim veren) programından 1 yıl içerisinde mezun olabilecek ve en son mezuniyet tarihi üzerinden 10 yıldan fazla süre geçmemiş , teknoloji ve yenilik odaklı fikir sahipleri  başvuruda bulunabilir. Bir diğer koşulu da eğer bir şirkette ortaklığın var ise ve/veya Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Tekno Girişim ya da TÜBİTAK’ın 1512 Programı’ndan destek aldıysan, BiGG’e başvuru yapamıyorsun.

 • Açık öğretim fakültesi mezunları başvurabilir mi?

  Maalesef, başvuramaz. Mevzuat gereği, destekten örgün öğrenim veren üniversitelerin mezunları faydalanabilir. Açık öğretim fakülteleri örgün öğrenim vermediğinden, mezunları bu programa başvuramaz.

 • Lisans mezuniyetinin üzerinden 10 yıldan fazla geçmiş ancak hâlihazırda yüksek lisans ya da doktora öğrencisi olan kişiler başvurabilir mi?

  Evet, başvurabilir.

 • Şirket ortağı olan kişiler programa başvurabilir mi?

  Hayır, başvuramaz. 1-15 Ağustos 2017 tarihinde herhangi bir şirketin ortaklık yapısında olan kişiler programa başvuramaz. Başvuru öncesi şirket ortaklık yapısından ayrılması durumunda başvuru yapılabilir.

 • Aynı çağrı döneminde birden fazla iş fikri ile başvuru yapılabilir mi?

  Aşama-1 T-BİGG programına birden fazla iş fikri ile başvurabilirsin. Ancak, eğitim ve mentorluk destekleriyle birlikte yapacağımız iş fikri doğrulama çalışmaları sırasında sadece bir iş fikrini iş planı haline getirmelisin. Aşama-2 başvurusunu tek bir iş fikri ile yapmalısın.

 • Hem Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı hem de TÜBİTAK’tan, aynı ya da farklı iş fikri ile sermaye desteği alınabilir mi?

  Maalesef, 5746 sayılı Kanun kapsamında merkezi yönetim kapsamındaki kamu idareleri tarafından teknogirişim sermayesi desteği almış kişiler Aşama-1 kapsamında iş fikri başvurusu yapamazlar.

 • T-BİGG başvuruları ne zaman kadar açık?

  T-BİGG programına ön başvurular  29 Haziran 2017 tarihine kadar açık.

2017 Etkinlik Takvimi *

etkinlik_takvimi_v2

TÜBİTAK 2018 Çağrı Takvimi Henüz Açıklanmamıştır.

Bize ulaşın